Program studiów pierwszego stopnia

UWAGA!

Drogie Studentki, Drodzy Studenci,

w roku akademickim 2023/2024 za zgodą Pani Prodziekan ds. dydaktycznych Prof. Judyty Rodzińskiej-Nowak dojdzie do przesunięcia w ramach tego samego roku studiów warsztatów terenowych Synagogi i inne obiekty użyteczności gminnej / Cmentarze żydowskie (temat do wyboru, 2 rok studiów licencjackich) oraz wykładu i konwersatorium Metodologia badań judaistycznych (1 rok studiów magisterskich) z semestru letniego na semestr zimowy. Zmiana ta nie będzie wiązać się z koniecznością korekt w programie studiów.

Zajęcia z Liturgii synagogalnej (1 rok studiów magisterskich) przeznaczone są jednocześnie dla 2 roku studiów magisterskich. Zajęcia zostały przesunięte na 1 rok dla rozpoczynających studia w roku 2023/2024, ale dla rozpoczynających w roku 2022/2023 zgodnie z programem studiów wypadają w 2 roku. Grupa łączona odbywać będzie je wspólnie.

UWAGA: W tym roku nie odbędą się zajęcia z przedmiotu Współczesne prądy w judaizmie (studia magisterskie). Dla rozpoczynających studia w roku 2023/2024 zostały one przesunięte z 1ego na 2 rok studiów.

Program studiów licencjackich na kierunku judaistyka w roku akademickim 2023/2024 wraz z informacjami dotyczącymi warunków zaliczeń i sylabusami przedmiotów.

Opiekunem studiów licencjackich jest dr Marek Tuszewicki.