Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Ogłoszenia

Poniżej znajdują się informacje o przesuniętych i odwołanych zajęciach oraz dyżurach

Mgr Karolina Sierzputowska odwołuje zajęcia 25.03. Zostaną odrobione w późniejszym terminie.
 
Dr Marek Tuszewicki odwołuje zajęcia 25.03. Zostaną odrobione w późniejszym terminie.
 
W poświąteczną środę, tj. 3.04 zajęcia z hebrajskiego dla I lic. prowadzone przez dr Magdę Szwabowicz, odbędą się w formie zdalnej (na MS Teams). 
 
W związku ze szkoleniem w dniu 16 kwietnia sekretariat ds.studenckich czynny w godz.12-14.
 
 
 
 

 

 

 

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

$dateTool.format("MMMM yyyy",$eventSDate,$locale)

Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Wyniki Konkursu o Nagrodę Schenkera

Z radością informujemy, że po długim procesie recenzji nadesłanych prac dyplomowych, Komisja Konkursu o Nagrodę Schenkera za najlepsze prace licencjackie i magisterskie poświęcone dziedzictwu Żydów polskich obronione na Uniwersytecie Jagiellońskim w roku akademickim 2022/2023, podczas posiedzenia w piątek 8 marca br. podjęła decyzję o przyznaniu nagród w następujących dwóch kategoriach:
 

Prace licencjackie

  1. Karolina Bielak, Antysemityzm i jego przejawy na terenie Żywca i Zabłocia od okresu nowożytnego do II wojny światowej (Instytut Judaistyki UJ, promotor: dr hab. Anna Jakimyszyn-Gadocha)
  2. Monika Miłek, Zorganizowana opieka nad dzieckiem żydowskim w II RP ze szczególnym uwzględnieniem Lwowa (Instytut Judaistyki UJ, promotor: dr hab. Anna Jakimyszyn-Gadocha)
  3. Maria Serek, Ochrona dziedzictwa żydowskiego na terenie współczesnego Będzina (Instytut Historii Sztuki UJ, promotor: dr Andrzej Siwek)

Prace magisterskie

  1. Janina Naskalska-Babik, Cmentarze żydowskie w Podgórzu – historia, zniszczenia, obecny stan zachowania (Instytut Judaistyki UJ, promotor: dr hab. Leszek Hońdo)
  2. (ex aeqvo) Julia Lorenc, „Muzyka w krzywym zwierciadle". Doświadczenia obozowe Szymona Laksa i ich wpływ na powojenną twórczość artysty (Instytut Judaistyki UJ, promotor: dr hab. Michał Galas, prof. UJ); Maria Wyrostek, Obraz getta na podstawie powieści „Jakob der Lügner” Jurka Beckera i jej adaptacji w reżyserii Petera Kassovitza (Instytut Filologii Germańskiej UJ, promotor: dr hab. Magdalena Sitarz, prof. UJ)
 
Serdecznie gratulujemy Laureatkom i wszystkim uczestniczkom i uczestnikom konkursu! Szczególnie w kategorii prac magisterskich konkurencja była duża (zgłoszono 10 prac z trzech instytutów UJ – wszystkie na wysokim lub bardzo wysokim poziomie!) a wybór zwycięzców bardzo trudny.
 
Już teraz zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród, które najpewniej odbędzie się przy okazji kwietniowego posiedzenia Rady Instytutu Judaistyki UJ – szczegółową datę poznamy wkrótce.